Американський фізик-теоретик і футуролог Мітіо Каку (Michio Kaku) описує не лише розвиток науки та  її вплив на життя, але й прогнозує еру самоконтрольованих машин, управління предметами за допомогою думки і новий виток досягнень у медицині.

“Українська правда. Життя” пропонує інтерв’ю з професором теоретичної фізики Мітіо Каку під час його першого візиту до України в рамках “Публічних лекцій Фонду Віктора Пінчука”.

 

Приводимо кілька цитат з інтерв’ю:

Я не фантаст. Я пишу наукову літературу і тільки про те, до чого можу доторкнутися.

Студенти при складанні іспитів, моргнувши, побачать всі відповіді. Освіта вже не буде базуватись на запам’ятовуванні.

Великі інституції будуть використовувати фізиків, щоб вони захищали їх приватність. Квантова криптографія робить можливим створення лазерного променя, в який не можна проникнути. Тобто шпигунські агентства, уряди будуть зв’язуватися між собою через такі лазери, спеціальний інтернет, в який не можна буде зайти будь-яким іншим пристроєм. Споживачі будуть захищати свою приватність. Ми купуватимемо пакет приватності, щоб себе захистити. Це та ціна, яку ми маємо платити.

Попит та пропозиція стануть ідеальними. У того, хто постачає, будуть дані, що потрібно споживачу. У виробника будуть також всі дані для того, щоб розуміти і робити цільовий маркетинг.

Ті речі, які не можуть робити роботи, будуть дуже важливими. Я маю на увазі креативність, уяву, ініціативу, лідерство, досвід. Роботи не можуть цього робити. Ті нації стануть багатими, які зможуть збалансувати товари і інтелектуальний капітал. Ті нації, які вірять тільки у сільське господарство, будуть бідними в майбутньому.

Багатство йде від науки. Але наука розвивається хвилями, які створюють хвилі багатства. Але вони, в свою чергу, часто створюють бульбашку. Коли вона лопається, ви отримуєте депресію.
Першою такою хвилею був час, коли ми, фізики, працювали над питаннями енергії.
Далі прийшла хвиля автомобілів та інших речей.
Третя хвиля – це хай-тек: лазери, GPS, комп’ютери.
Наступна хвиля багатства буде від трьох джерел – біотехнології, нанотехнології і штучного інтелекту.
(тривалість хвиль – 80 років)

Прості робочі місця на фабриках зникають, їх замінюють роботи. Водночас багато робочих місць створюється в інтелектуальній сфері. Зараз говорять про дуже високий рівень безробіття. Насправді ж є багато робочих місць, але для них потрібна освіта. В Силіконовій долині багато робочих місць, але немає людей, які могли б їх зайняти. Система освіти готує людей минулого. Ми вчимо їх для того, щоб вони йшли на ту роботу, якої вже не існує. Тому у нас таке велике безробіття.

Роботи не можуть робити дві речі. Перше – вони не розуміють взірці, не розуміють, що бачать. Вони сприймають все, що їх оточує, квадратним. Також роботи дуже добре чують, але не розуміють почуте. У них немає свідомості. У робота також немає інтуїції.

Виживуть садівники, будівельники, робітники фізичної праці, в яких робота абсолютно не повторюється. Але ті роботи, які потребують, скажімо, підрахунків, зникнуть. Зникнуть “середні люди”, які отримали освіту в коледжах.

Через 5-10 років ми будемо взаємодіяти з комп’ютерами ментально.

Кожна технологія створюється для багатих людей. Давайте будемо щирими. Але, звичайно, потім масова продукція зменшує ціну. Це природа технологій. Технологія демократизує багатство. Не навпаки. Люди думають, що спочатку технології будуть тільки у багатих. Це правда, але це тимчасово. Технологія демократизує багатство настільки, щоб середня людина могла жити краще, ніж королева Англії 100 років тому.

Залишити відповідь

Закрити Меню

Реєстрація
Вже зареєстровані?
Забули пароль?
Будь ласка, введіть Ваш логін або email. Ви отримаєте посилання на Ваш email для створення нового паролю.
Гарантуємо конфіденційність наданих персональних даних.
×
×

Кошик